کمک وردپرس

آموزش پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

 • (5)
Overall
5
Sending
امتیاز کاربران
4.25 (4 نظر)

سلام همراهان همیشگی مکانیک وردپرس

اگر با وردپرس کار کرده باشید حتماً مشاهده کردید که هنگام کار با برخی افزونه ها نیاز به پیدا کردن ID (شناسه) برگه‌ها و نوشته‌ها دارید. خود وردپرس دقیقاً مشخص نکرده است که شما از کجا می توانید آیدی صفحات یا پست های سایت را پیدا کنید اما نگران نباشید ما اینجا هستیم تا این کمبود وردپرس را برای شما جبران کنیم پس در این آموزش وردپرس با ما همراه باشید….

نمایش آی دی نوشته های وردپرس

یکی از کارهای بسیار جالب وردپرس این است که به هر مطلب یا صفحه ی سایت شما یک شناسه اختصاص می دهد درست مثل پیدا کردن شما با شماره شناسنامه یا کد ملی تان. وردپرس هدفش از انجام این کار این است که هر وقت نیاز به مطلبی داشتید سریعتر بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

 پیدا کردن آیدی پست ها و صفحات در وردپرس

فرض کنید مطلبی را در وردپرس نوشته اید و اکنون می خواهید آیدی آن را پیدا کنید باید به قسمت نوشته ها -> همه ی نوشته ها بروید و عنوان پست موردنظرتان را پیدا کنید و سپس ویرایش را انتخاب کنید.

پیدا کردن آی دی برگه‌ها و نوشته‌هاوقتی ویرایش نوشته ای را انتخاب کردید و صفحه ی ویرایش نوشته برای شما باز شد در آدرس بار مرورگر دنبال یک عدد باشید آن عدد، آیدی نوشته ی شما خواهد بود که به صورت post= می باشد که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید که آیدی نوشته ۷۶ می باشد.

پیدا کردن آی دی برگه‌ها و نوشته‌هابرای پیدا کردن آیدی صفحه نیز مطابق قبل عمل می کنیم به قسمت برگه ها – > همه ی برگه ها بروید و برگه موردنظر را پیدا کنید و  سپس ویرایش را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید :  راهنمای رفع خطای برقراری اتصال با پایگاه داده وردپرس

پیدا کردن آی دی برگه‌ها و نوشته‌ها

وقتی ویرایش برگه ای را انتخاب کردید و صفحه ی ویرایش برگه برای شما باز شد در آدرس بار مرورگر دنبال یک عدد باشید آن عدد، آیدی صفحه ی شما خواهد بود که به صورت post= می باشد که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید که آیدی نوشته ۷۸ می باشد.

نمایش آیدی در آدرس بار مرورگر

 پیدا کردن آیدی دسته ها و برچسب ها در وردپرس

برای پیدا کردن آیدی دسته ها و برچسب ها نیز مطابق پیدا کردن آیدی صفحات و پست ها عمل می کنید.

ابتدا به قسمت نوشته ها > دسته ها بروید و دسته ی موردنظر را در حالت ویرایش انتخاب کنید بعد از انتخاب، صفحه ای مطابق تصویر زیر برای شما باز خواهد شد شما در آدرس بار مرورگر به دنبال عددی روبروی category&tag_ID=         باشید و این عدد همان شناسه یا آیدی دسته و برچسب شما است

نمایش آیدی دسته در آدرس بار مرورگر

پیدا کردن آیدی عکس در وردپرس

برای پیدا کردن آیدی عکس کافی است به بخش رسانه ها بروید و عکس را در حالت ویرایش باز کنید سپس در آدرس بار مرورگر عددی روبروی post= نوشته است که آن عدد همان آیدی عکس شما خواهد بود.

نمایش آیدی عکس در نوار مرورگر

پیدا کردن آیدی با افزونه یShow IDs by 99 Robots

ابتدا افزونه ی Show IDs by 99 Robots را در انتهای این پست دانلود , نصب و فعال نمائید , این افزونه به طور خودکار بعد از فعال سازی، آیدی به صفحات، پست ها، دسته و برچسب ها اضافه می کند.

پیدا کردن آی دی برگه‌ها و نوشته‌ها

اگر می خواهید آیدی در همه ی قسمت های گفته شده نشان داده نشود کافی است به تنظیمات صفحه رفته و سپس تیک گزینه ی ID را بردارید( تنظیمات صفحه در بالای همه ی نوشته ها قرار دارد)

بیشتر بخوانید :  عیب یابی خطای 404 در وردپرس با افزونه Custom 404 pro

پیدا کردن آی دی برگه‌ها و نوشته‌ها

کاربرد ID به دست آمده

بعضی از افزونه ها وجود دارند که به شما امکان می دهند پست یا برگه ای را با استفاده از ID حذف یا اضافه کنید برای مثال افزونه ی Advanced Ads ad management به شما امکان می دهد هدف خاصی را با ID تعیین کنید.

اگر دانش PHP را داشته باشید می توانید از ID پست ها یا صفحات برای اضافه کردن کدها در پست یا صفحه ی خاصی استفاده کنید برای مثال برای اضافه کردن کدی در قسمت <HEAD> یک صفحه یا پست، نیاز به ID خواهید داشت قطعه کد زیر برای درک بیشتر آمده است.

همان طور که در کد بالا نیز مشاهده می کنید باید به جای   POST_ID   آیدی صفحه یا برگه ی موردنظر را وارد کنید و به جای ADD CODE SNIPPET HERE محتوا یا اسکرپیتی که می خواهید اضافه کنید.

در پایان!

ما در این آموزش به شما پیدا کردن آیدی در پست ها، صفحات، دسته بندی و برچسب ها و عکس ها را گفتیم. شما هنگام کار با بسیاری از افزونه ها نیاز به آیدی خواهید داشت.

برای پیدا کردن آیدی به طور خلاصه کافی است در ویرایش برگه، پست و…. در آدرس بار مرورگر دنبال یک عدد باشید و عددی که پیدا کردید همان آیدی شما خواهد بود همچنین گفتیم که با نصب و فعال سازی افزونه ی Show IDs by 99 Robots ستون ID به همه ی قسمت های نوشته ها، برگه هاو… اضافه می شود که بدون انجام هیچ کاری توسط شما، آیدی جلوی نوشته ها، برگه ها و…. ظاهر شده است. امیدواریم آموزش کاربردی امروز برای شما مفید بوده باشد.

بیشتر بخوانید :  آموزش درون ریزی در وردپرس با افزونه WordPress Importer
اطلاعات افزونه Show IDs by 99 Robots
دانلود افزونه صفحه افزونه
مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
  نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

  Comments are closed.