کمک وردپرس

راه های جلوگیری از نفوذ به وردپرس

سلام دوستان عزیز مکانیک وردپرسی؛

جلوگیری از نفوذ به وردپرس و هک شدن

گام اول برای جلوگیری از هک شدن، حفظ امنیت وبسایت یا وبلاگ وردپرس شماست. وردپرس یکی از سیستم های منبع باز برای مدیریت محتوا است که بیشترین تعداد استفاده در جهان دارا است. با توجه به انعطاف پذیری آن مزایای بسیاری دارد و شما می توانید تقریبا هر چیزی را با آن انجام دهید. اما وردپرس دارای یک نقطه ضعف است و آن اینکه می تواند به آسانی مورد حمله هکرها قرار گیرد (اگر شما آن را به درستی حفظ نکنید) و این آسیب پذیری ها می تواند عملکرد وب سایت وردپرس شما را تحت تاثیر قرار دهد.

راه های جلوگیری از نفوذ به وردپرس

راه های جلوگیری از نفوذ به وردپرس

بسیاری از کاربران وردپرس به جهت محافظت از سایتهای وردپرس خود هزینه می کنند و افزونه هایی برای دستیابی امنیت وردپرس طراحی و وجود دارند.برای جلوگیری از نفوذ و حملات هکرها، مدیران وب و وبمستران همیشه به اضافه کردن یک لایه محافظتی اضافی فکر می کنند. افزونه های امنیتی زیر می توانند به افزایش امنیت وردپرس و جلوگیری از نفوذ به وردپرس کمک کنند.

در این مقاله شش افزونه برتر در راستای افزایش امنیت وردپرس قرار دارد که می تواند امنیت بیشتری را برای وبسایت وردپرسی شما به ارمغان بیاورد.در ادامه ما نگاهی به هر یک از این افزونه ها و همچنین ویژگی های آن خواهیم انداخت.

افزونه افزایش امنیت Wordfence

افزونه Wordfence میتواند اولین انتخاب در بین افزونه های امنیتی باشد.این افزونه وردپرس در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه شده و یک محافظ فوق العاده برای شناسایی و محافظت از وردپرس در برابر تقریبا هر تهدیدی است.افزونه Wordfence به طور مداوم پایگاه داده های خود را به منظور تشخیص تمام حملات احتمالی به روز می کند.افزونه Wordfence با چک کردن اینکه آیا سایت شما با یک اسکن سرور عمیق آلوده شده است، چک کردن کد منبع در مخزن وردپرس، قالب وردپرس و افزونه وردپرس  ها شروع می شود. سپس Wordfence سایت خود را محافظت می کند و ۵۰ برابر سریعتر بارگذاری می کند.

برخی از بهترین ویژگی های افزونه Wordfence عبارتند از توانایی آن برای تشخیص زمانی که فایل ها تغییر یا ایجاد شده اند،به شما این امکان را می دهد تا آنها را به نسخه اصلی خود بازگردانید یا آنها را با یک کلیک حذف کنید. Wordfence همچنین دارای یک فایروال قوی می باشد ،فایروال این افزونه با شناسایی ترافیک های مخرب از هک شدن سایت وردپرسی شما جلوگیری خواهد کرد.با نصب افزونه افزایش امنیت وردپرس wordfence security بر روی وردپرس چند کاربره یا multiuser می توانید امنیت تمامی سایت های زیر مجموعه را تامین کنید.

بیشتر بخوانید :  فارسی سازی ووکامرس با افزونه Persian Woocommerce

افزونه افزایش امنیت VaultPress

افزونه VaultPress ، افزونه ای دارای همه موارد لازم برای امنیت و پشتیبانی وردپرس می باشد.این افزونه وردپرس به صورت پرمیوم و در پلن های متفاوتی عرضه میشود.اما خوش بختانه در مخزن وردپرس این افزونه به صورت رایگان هم عرضه شده است. افزونه VaultPress توسط تیم پشتیبانی وردپرس ایجاد شده است و می توانید مطمئن باشید که وب سایت وردرپس شما در دستان خوبی برای نصب و فعال سازی قرار می گیرد.

پشتیبان گیری منظم به شما کمک می کند تا امتیاز ویژه ای برای بازگردانی اطلاعات داشته باشید و به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.این افزونه با بسیاری از ویژگی های ایمنی که دارا می باشد از وردپرس شما محافظت می کنند.

نسخه حرفه ای این افزونه شامل ویژگی هایی نظیر اسکن روزانه کدهای مشکوک، ویروس ها، نرم افزارهای مخرب، تروجان ها و غیره می باشد.اگر مورد نفوذ و هک قرار گرفتید،وردپرس شما را پاکسازی می کند. اگر شما به دنبال راهی برای حفاظت از وب سایت وردپرس خود هستید،این افزونه ای هست که باید به آن توجه کنید.

افزونه امنیتی iThemes Security

افزونه ی iThemes security یکی از قدرتمند ترین افزونه های شناخته شده در سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد و می تواند به آسانی از سایت وردپرس شما محافظت می کند.پنهان کردن بخش هایی از وبسایت می تواند در مقابله با حملات مفید باشد اما نمی تواند از همه آنها جلوگیری کند. علاوه بر پنهان نمودن بخش های حساس وبسایت, این افزونه تلاش می کند تا با مسدود کردن کاربران مضر, افزایش امنیت پسورد ها و دیگر اطلاعات حیاتی ، امنیت وردپرس را افزایش دهد.

نسخه رایگان افزونه برای حفاظت و پاکسازی وردپرس شما ایده آل می باشد و نیازهای شما را برطرف می کند، اما اگر می خواهید بدانید زمانی که فایل های شما باید به نسخه پرداخت شده ارتقا دهید.

افزونه امنیتی Sucuri Security

افزونه Sucuri Security یک افزونه رایگان است که نه تنها امنیت سایت شما را تقویت می کند و با ایجاد امکان جلوگیری از نفوذ هکران به سایت وردپرس و شناسایی برنامه های مخرب موجود ، امنیت سایت شما را تضمین می کند.به وسیله این افزونه می توانید بررسی کنید و ببینید آیا سایت شما مورد حمله قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید :  سئو وردپرس با متا تگ های Open Graph

افزونه Acunetix WP Security

این افزونه امنیت وردپرس شما را افزایش می دهد اما اگر قبلا هک شده اید اصلا به شما کمک نمی کند . با این حال، این یک تعریف عالی برای اقدامات امنیتی معین است که ممکن است در دیگر افزونه ها گنجانده شود.

برای مثال،افزونه Acunetix WP Security می تواند نام ورژن خود را از وردپرس مخفی کند، دسترسی به فایل ها را ایمن کند،پیشوند پایگاه داده خود را تغییر دهد، و گزارش خطاهای وردپرس را در میان بسیاری از ویژگی های دیگر غیرفعال کند. همچنین به عنوان یک افزونه پشتیبان عمل می کند، بنابراین اگر سایت شما هک شده باشد، می توانید به راحتی آن را بازیابی کنید. اگر چه،این افزونه به اندازه کافی برای تعمیر وردپرس پس از نفوذ مناسب نیست.

افزونه All In One WP Security & Firewall

افزونه All In One WP Security یکی از افزونه های  قدرتمند امنیتی وردپرس می باشد ، این افزونه یک ابزار ساده و فوق العاده کابردی و رایگان برای حفاظت و امنیت در برابر هک و حملات به سرور شماست.

نکاتی در راستای افزایش امنیت و جلوگیری از نفوذ به وردپرس

۱ – نصب افزونه های فوق به این معنا نیست که شما قادر به شناسایی تمام کدهای مخرب خواهید بود، اما استفاده از آنها یک قدم بزرگ برای حفاظت از وب سایت وردپرس شما در برابر هر کد مخرب در افزونه هایی است که می خواهید استفاده کنید. حضور این افزونه ها بدین معنا نیست که وب سایت شما نمی تواند هک شود، اما از مقدار دسترسی هکرها به وردپرس شما کاهش می دهد.

۲ – آسیب پذیری های امنیتی اصلی وردپرس شامل مسائل امنیتی مربوط به امنیت سرور،افزونه امنیتی ضعیف، مشکلات دسترسی به فایل ها، عدم امنیت پایگاه های داده، آسیب پذیری های FTP و اجزای اختصاصی WP (مانند wp-admin، wp-config و غیره) ،حال یک آسیب پذیری تنها می تواند به هزاران حمله منجر شود.

۳ – علاوه بر افزونه های وردپرس معرفی شده ، توصیه می شود اقدامات دیگری نیز برای تضمین امنیت وب سایت وردپرس خود انجام دهید.این کار به شما در افزایش امنیت وردپرس خیلی کمک خواهد کرد.

۴ – اطمینان حاصل کنید که وردپرس نصب شده شما به روز است. هنگامی که یک نسخه جدید وردپرس در دسترس است، آن را در اسرع وقت به منظور جلوگیری از هرگونه نفوذ به آسیب پذیری ها به روز کنید. اغلب وبسایت هایی که هک می شوند، وبسایت هایی هستند که از نسخه قدیمی وردپرس استفاده می کنند. واضح است که نسخه های قدیمی تر وردپرس همواره دارای چند معیار امنیتی هستند، از این رو، به همین دلیل است که به روز رسانی مهم است. اگر سایت شما هنوز در نسخه قدیمی وردپرس در حال اجرا است،خطر در کمین شماست ،حتما بروز رسانی را فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید :  مدیریت صحیح بهینه سازی وردپرس

۵ – بروز رسانی پوسته ها و افزونه ها امری ضروری هست ، همیشه افزونه ها وپوسته های وردپرس خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید. نسخه های جدید همیشه با ویژگی های امنیتی جدید همراه می شوند.بیشتر مواقع افزونه ها و پوسته های قدمی دلیل آسیب پذیری در وب سایت های وردپرس هستند.نفوذکنندگان می توانند از این افزونه ها برای دسترسی به وب سایت شما استفاده کنند یا یک اسکریپت مخرب را به وب سایت شما تزریق کنند.

۶ – تمام افزونه ها و پوسته هایی که در وب سایت های وردپرس خود استفاده می کنید فقط باید از منابع قابل اعتماد دانلود شوند.پوسته های نال شده و از منابع نامعتبر، ممکن است به وردپرس شما آسیب برساند.

۷ – از نام کاربری دیگری به جز “admin” استفاده کنید که اکثر کاربران وردپرس همیشه از آن استفاده می کنند. دلایل این امر برای ما مهم نیست این نام کاربری پیش فرض و مشترک همه هست و هکرها میتوانند به آسانی نام کاربری شما را حدس بزنند و این راه آنها برای نفوذ را کوتاه تر می کند. شما می توانید با استفاده از یک نام کاربری که به سختی حدس زده می شود،امنیت وردپرس خود را افزایش دهید.

۸ – چیز دیگری که باید توجه داشته باشید استفاده از یک رمز عبور قوی برای وب سایت وردپرس است. ریسک نکنید و وبسایت خودتان را به خطر نیاندازید. شما می توانید یک رمز عبور طولانی با ترکیبی از حروف بزرگ،حروف کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید.استفاده از این ها باعث می شود که یک رمز عبور قوی که حدس زدن آن مشکل است داشته باشید.

و اما نکته پایانی

امنیت وب سایت وردپرس بستگی به عوامل زیادی دارد ، استفاده از افزونه ها معمولا تضمین نمی کند که شما مورد نفوذ قرار نمی گیرید،اما شانس هک شدن را کاهش می دهد و باعث می شود که امنیت وردپرس خود افزایش داده و بتوانید براحتی به حالت اولیه بازگردانی کنید.در ضمن به هیچ وجه حفظ امنیت وردپرس را به شانس واگذار نکنید و حتما نکات امنیتی را رعایت کنید.

موفق و پیروز باشید.

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است