کمک وردپرس

تکلیف افزونه های غیر فعال در وردپرس

سلام

پلاگین های غیرفعال وردپرس را سبک تر میکند؟ آیا باید پلاگین های غیر فعال را حذف کنید؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشه که آیا باید پلاگین های غیرفعال را حذف کرد یا نه ، بسیاری از کاربران وردپرس اغلب پلاگین ها را برای تست نصب می کنند و سپس آنها را غیرفعال می کنند. در این مقاله، به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا پلاگین های غیرفعال شده وردپرس را آهسته می کنند و آیا پاک کردن پلاگین های غیرفعال به امنیت وردپرس کمک می کنند؟

پلاگین های فعال یا غیر فعال در وردپرس چیست؟

بهترین نکته در مورد وردپرس این است که شما می توانید آن را با استفاده از افزونه های وردپرس گسترش دهید. هنگامی که یک پلاگین وردپرس را نصب می کنید، وردپرس فایل پلاگین را به سرور میزبانی وب شما می فرستد.

برای شروع استفاده از افزونه، باید آن را فعال کنید.

فعال کردن افزونه

شما می توانید افزونه وردپرس را نصب کنید و بعدا آنها را فعال کنید. همچنین می توانید پلاگین هایی را که از آنها استفاده نمی کنید را غیرفعال کنید. شما می توانید تمام پلاگین های نصب شده (فعال و غیر فعال) را در صفحه پلاگین ها در پیشخوان مدیریت وردپرس ببینید.

افزونه های فعال و غیرفعال

پلاگین های فعال با هایلایت آبی رنگ و و پلاگین های غیر فعال برجسته و همراه با لینک حذف کردن نشان داده می شوند.

آیا افزونه های غیر فعال وردپرس را آهسته می کند؟

نه ، هیچ پلاگین غیرفعال یا غیرفعال شده وردپرس را آهسته نمی کند. برای درک این مطلب، بیایید ببینید چگونه وردپرس در پشت صحنه کار می کند.

بیشتر بخوانید :  نصب گوگل آنالیز در وردپرس Google Analytics

هر بار که یک کاربر یک صفحه را از سایت وردپرسی خود درخواست می کند، وردپرس فرآیند بارگیری را آغاز می کند. در طول این فرآیند، تنها پلاگین فعال نصب شده در وب سایت شما بارگیری می شود. تمام پلاگین های غیرفعال کاملا نادیده گرفته میشوند و بارگیری نمیشوند و یا حتی در آنها مشاهده نمیشود.حتی اگر ده ها افزونه وردپرس غیرفعال در وبسایت وردپرس خود نصب کرده باشید،در کارایی سایت شما تاثیری نخواهد داشت و به عبارتی آن را کند نمی کند.

تنها جایی که وردپرس به دنبال پلاگین های غیر فعال در سایت شما هست، صفحه خودش است. حتی پس از آن، فقط فایل هدر پلاگین را می بیند و خود پلاگین ها را بارگذاری نمی کند.اگر سایت وردپرس شما آهسته باشد، پلاگینهای غیرفعال قطعا دلیل آن نیستند.

آیا باید پلاگین های غیر فعال در وردپرس را حذف کنم؟

دلیل اینکه چرا وردپرس به جای آنکه افزونه ها را مستقیما حذف کند به شما امکان غیرفعال کردن آنها را داده است این است که گاهی اوقات شما فقط می خواهید پلاگین ها را به طور موقت خاموش کنید.اگر شما قصد دارید از آن پلاگین به زودی استفاده کنید و ترس آنکه که حذف پلاگین تنظیمات آن را حذف می کند،باید آن را نگه دارید. در غیر این صورت، واقعا هیچ مشکلی در حفظ پلاگین های غیر فعال در وب سایت وردپرس شما وجود ندارد. در حقیقت، آنها می توانند در حدی بسیار مشکل ساز باشند.

برای مثال، این که آیا شما از این پلاگین استفاده می کنید یا خیر، وردپرس هنوز به روز رسانی هایی را برای آن پلاگین ها نشان می دهد. این می تواند کمی مضر باشد به ویژه اگر شما پلاگین هایی که به طور منظم به روز می شوند در سایت خود نصب کنید.

بیشتر بخوانید :  ساخت منو در وردپرس

پلاگین های غیرفعال می توانند بی ضرر باشند، اما آنها هنوز فایل های اجرایی هستند.در صورت تلاش هک کردن، این فایل ها می توانند آلوده شوند یا می توانند برای نصب نرم افزارهای مخرب در سایت شما مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان یک وظیفه امنیتی وردپرس، شما باید هر پلاگین غیر فعال را که قصد استفاده از آن را ندارید حذف کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به سوالات شما درباره افزونه های وردپرس غیرفعال شده و حذف پلاگین های غیر فعال پاسخ داده باشد.

موفق باشید

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
    نظرات و دیدگاه ها
    • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
    • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
    • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

    هنوز دیدگاهی منتشر نشده است