کمک وردپرس

۷ ابزار کاربردی سئو در وردپرس

  • (5)
Overall
5
Sending
امتیاز کاربران
3.67 (3 نظر)

در این مقاله از مکانیک وردپرس با عنوان ۷ ابزار کاربردی سئو در وردپرس با ما همراه باشید .

با وجود هزاران نکته و مهارت در سئو شما باید با استفاده از ۷ ابزار کاربردی سئو وردپرس، به پیاده سازی هرچه بهتر این امر در سایت خود و بررسی آن بپردازید.

سئو به نظر پیچیده می آید و هر روز بر تکنیک ها و اصول مهم و پر پیچ و خم سئو افزوده میشود. این موضوع بر اهمیت سئو می افزاید. بنابراین شما با به روز بودن و به روز کردن مهارت های خود، میتوانید محتوای سایت خود را هر چه بهتر بهینه سازی وردپرس کنید تا دوستی شما و موتور های جستجو عمیق تر شود و موتور جستجویی مانند گوگل بیشتر به سایت شما سر بزند و مطالب شما را ایندکس کند.ابزارهای کاربردی سئو

ابزار کاربردی سئو در وردپرس

درواقع به بیان طنز، شما باید با عرضه مهارتها و تکنیک های گوناگون، گوگل را که یک مهمان گرامی است، به خانه خود ( سایت وردپرسی شما)، دعوت کنید.

ابزار های زیادی وجود دارد که میتواند با صرفه جویی در وقت و هزینه و انرژی شما، به سئو سایت وردپرسی شما کمک کند و در بهبود سئو و بهبود رتبه ی سایت شما تاثیر گذار باشد.

مشکل بسیاری از کاربران عزیز دوستدار وردپرس این است که نمیدانند کدام ابزار ها موثر و استاندارد برای استفاده و بررسی سایت است. سعی کردم تا با معرفی ۷ ابزار قدرتمند و هوشمند به حل این مسئله کمک کنم.

 

معرفی ۷ ابزار قدرتمند و کاربردی سئو وردپرس

Authority Labs            

ردیابی رتبه می تواند پیچیده و زمانبر باشد. این چیزی است که شما می خواهید توجه ویژه به آن داشته و در صدد افزایش آن برآیید.

بسیار مهم است که یک ابزار کاربردی سئو وجود دارد که آن را بسیار ساده می کند: آزمایشگاه های سازمانی یا اداری ( Authority Labs ).

ابزاری هوشمند و سازمان یافته برای ارائه خدمات خودکار و کاربردی. با استفاده از Authority Labs  شما میتوانید تمام نتایج ردیابی روزانه خود را در یک گزارش دریافت کنید. این امر به شما اجازه می دهد تا بتوانید به سرعت حرکت کنید و افزایش رتبه سایت خود را هر چه بهتر بررسی کنید.

بیشتر بخوانید :  فعال سازی Gzip در وردپرس

همچنین گوگل کنسول جستجو جایگزین ابزارهای کاربردی سئو قدیمی گوگل شده است و مجموعه ای از گزینه های جستجوگرها را به صورت رایگان ارائه می دهد. از ابزار جستجو تجزیه و تحلیل استفاده کنید تا بتوانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید.

MozBar 

وقتی صحبت از بهینه سازی موتور های جستجو (سئو) میشود، نباید تنها تمرکز شما روی محتوا و مدیریت سایت خودتان باشد، بلکه باید فعالیت های سایت های برتر و رقبا را هم بررسی و آنالیز کنید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از MozBar به عنوان ابزار ارزشمند استفاده می کنند.

نرم افزاری سریع، آسان در استفاده که اطلاعات فوری و دقیق  و کاربردی در اختیار شما قرار خواهد داد.

MozBar دارای یک دسته از ویژگی های مهم است که به شما کمک می کند SEO خود را با جمع آوری اطلاعات مهم را بهبود بخشید. برخی از مهمترین آنها عبارتند از ردیابی متریک اجتماعی، جستجوهای سفارشی، صادرات داده ها و برجسته سازی صفحه برای بررسی نوع خاص لینک ها.

SEMRush 

تحقیق در زمینه ی کلید واژه مناسب در قلب هر کمپین موفقیت آمیز SEO است. اگر شما نمی دانید که کدام کلیدواژه برای شما مناسب تر است، پس احتمال دارد که قبل از اینکه حتی شروع به کار کنید، دچار مشکل خواهید شد. این جایی است که SEMRush یک ابزار عالی است. به عنوان یک ابزار برای تحقیق در زمینه کلمات کلیدی. این گزینه گزینه هایی را ارائه می دهد که بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی ارائه میدهد.

SEMRush همچنین یک ابزار «کلید واژه دشواری» دارد که به طور خاص طراحی شده است تا آن دسته از کلمات کلیدی که رقابت کمتری دارند و گزینه های جایگزین برای کلمات کلیدی که به سختی رتبه بندی شده اند را برجسته کند. پس اگر شما بدنبال یک ابزار مناسب برای تعیین کلمات کلیدی متناسب با محتوای صفحات وبسایت وردپرسی خود هستید، باید به SEMRush مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :  رفع خطای HTTP 501 در سایت

افزونه Yoast 

یکی از بزرگترین راه های افزایش سریع رتبه بندی سایت و مشاهده برخی از پیروزی های کوچک SEO، این است که محتوا بهینه سازی شود. اکثر مردم متوجه نمی شوند که برخی از فرصت های خود را در صفحات خانگی و پست های وبلاگ خود گم کرده اند.

یک ابزار شگفت انگیز برای کمک به تغییر بهینه سازی سایت وردپرسی شما Yoast است. این یک پلاگین رایگان وردپرس است که ابزار جستجو، برای جستجو در وبلاگ ها و سایت های دیگر است.

پس از نصب، Yoast فوق العاده آسان برای استفاده است. این افزونه به شما اجازه می دهد یک کلمه کلیدی را برای هر صفحه انتخاب کنید، یک متا تگ ایجاد کنید؛ که  خود محتوا را نظارت می کند تا از هر گونه فعالیت های غیر اصولی در یئو سایت شما جلوگیری کند.

BuzzStream

یکی از مولفه های جستجوگرها که بسیار مهم است، ایجاد لینک یا پیوند است.

این جایی است که یک ابزار مانند BuzzStream.com می تواند فرآیند را تقریبا خودکار کند، صرفه جویی در وقت و زمان زیادی که صرف تولید آن میشود. BuzzStream ساخته شده است تا شما را به راحتی پیدا کند و با نفوذگران ارتباط برقرار کند تا روابط را با افراد و مارک هایی ایجاد کند که سایت شما را در سایت های باکیفیت قرار می دهد.

هنگامی که BuzzStream را در حال اجرا دارید، می توانید آن را در جایی که می توانید تمام لینک های ارتباطی و لینک های بالقوه خود را در یک مکان انجام دهید پیدا کنید.

Ahrefs

شما وردپرسی های عزیز بهتر از هر کسی اهمیت بک لینکها را میدانید. بدست آوردن لینک های با کیفیت بالا، یک ساختار ضروری برای بهینه سازی موتور جستجو است. در واقع، تعدادی از متخصصان جستجوگرها می گویند: زمانی که رتبه بندی بالا می آید، مهم است که حداقل چند لینک با کیفیت بالا به سایت خود داشته باشید.

یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای تجزیه و تحلیل بک لینک، Ahrefs است.

بیشتر بخوانید :  افزایش اعتبار صفحات در وردپرس

گزارش های آنها به شما اجازه می دهد  جزئیات را در هر لینک پشت سرهم از جمله رتبه بندی، صفحات ارجاع، محتوایی که به آن مرتبط شده است و اینکه پیوندهای قوی چه قدر قوی هستند را مشاهده کنید. علاوه بر این، آنها یک سیستم هشدار دارند که اگر شما یک لینک backlink را در سایت خود دریافت کرده اید یا از دست داده اید، به شما اطلاع رسانی می کند.

Outreach

Outreach همیشه یک بخش مهم از هر استراتژی، برای بهبود وضعیت SEO است، اما در چند سال گذشته، این بخش بسیار بزرگتر و موثرتر برای بعضی از برندهای موفق بوده است. بخش عمده ای از آن به بازاریابی بستگی دارد.

Ninja Outreach ابزاری است که دقیقا برای این وضعیت ایجاد شده است. این بازار کمک می کند که مارک های بزرگترین نفوذگرایان را در محدوده خاص خود یا بازار پیدا کنند و سپس به طور مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنند.

چیزی که Ninja Outreach ایجاد می کند این است که گنجینه ای از اطلاعات در مورد تاثیر گذاران در یک مکان را فراهم می کند. شما می توانید پیوندهایی را به محتوایی که آنها عرضه داشته اند، پیدا کنید.

نتیجه

بیایید با آن روبرو شویم، وقتی که صحبت از جستجوگرها به میان می آید، ابزارهای زیادی وجود دارد. خوشبختانه این می تواند به شما کمک کند تا خود را هر چه بهتر به گوگل نزدیک کنید.

همچنین میتوانید با استفاده از مقالات زیر به افزایش سئو سایت و افزایش رتبه سایت خود کمک کنید.

اهمیت سئو وردپرس

۱۰ نکته مهم در افزایش رتبه وبسایت وردپرسی

ناگفته های کاربردی سئو در وردپرس

۶ اشتباه در وردپرس که سئو وبسایت شما را به خطر می اندازد

بهینه سازی خودکار لینک های وردپرس با افزونه SEO Smart Links

چند روش اصولی بهینه سازی مطالب وردپرس

بهینه سازی سایت ووکامرس

تولید و انتشار مطالب بهینه در وردپرس

بهینه سازی وردپرس برای موبایل

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس با یک کلیک

تاثیر شبکه های اجتماعی در افزایش بهینه سازی وبسایت

موفق باشید…

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد